VANCOUVER Kaynakça Oluşturma

Vancouver Kaynakça Oluşturma Programı ile Vancouver kurallarına uygun şekilde kaynakça oluşturabilirsiniz. Vancouver referans stili veya yazar-sayı sistemi olarak da bilinen Vancouver sistemi, metin içinde referans listesindeki numaralı girişlere atıfta bulunan sayıları kullanan bir alıntı stilidir. Vikipedia tarafından bir asırdan fazla süredir var olduğu ifade edilen Vancouver referans stili, 1978’den beri kullanılmaktadır. En son versiyonunun Uluslararası Tıp Dergisi Editörleri Komitesi (ICMJE)  (çeşitli tıp dergilerinden editörlerden oluşan bir komite) tarafından 1978’de Kanada’nın Vancouver şehrinde kabul edildiği belirtilmektedir.

Vancouver Kaynakça Oluşturma Programını, sayfamızda Vancouver yazım stili ile alakalı bilgi arayanların hizmetine sunmaktayız. Vancouver yazım kuralları hakkında hiçbir şey bilmenize gerek kalmadan Vancouver kaynakça oluşturmak mümkün hale gelmiştir. Vancouver Kaynakça oluşturmak için aşağıdaki formda ilgili kutucuklara bilgileri girebilirsiniz.

KAYNAK TÜRLERİ

NOT: Formda girilen bilgilere tekrar ulaşmak için tarayıcının geri tuşuna tıklayabilirsiniz.

VANCOUVER Kaynakça Oluşturma Programı girilen bilgilerdeki hataları belli bir seviyede düzelterek işlemektedir. Hatasız bir kaynakça oluşturmak için tüm bilgilerin girilmesine özen gösterilmelidir.

Girilmesi zorunlu olmayan alanları doldurduğunuzda girilen bilgilere göre kaynakça oluşturulabilmektedir.

Yazar(lar)* :
Yıl* :
Başlık* :
Dergi İsmi* :
Cilt Numarası :
Derginin Sayısı :
Sayfa Aralığı :

VANCOUVER KAYNAK GÖSTERME:Lütfen formu kullanın