Redaksiyon

REDAKSİYON

Her Tür ve Her Düzeydeki Metinleriniz İçin Düzenleme, Düzeltme ve Geliştirme Hizmetleri

Redaksiyon, herhangi bir eserin dil bilgisi, imla ve yazım kurallarına uygun olup olmadığının kontrol edilerek gözden geçirilmesi; metinlerin denetlenerek cümlelerde anlamı bozan unsurların tespit edilmesi, anlam bütünlüğünü bozmadan gerekli değişikliklerin yapılması yoluyla metne müdahalede bulunma işlemidir. Redaksiyon, alanında uzman olmayan kişilere bırakılamayacak bir işlemdir. Metin düzenleme ve redaksiyon işlemleri için profesyonel destek alınmalıdır. 

Akademikredaksiyon.com adresinde; bilimsel etik ilkelerine sadık kalınarak redaksiyon, düzeltme, düzenleme, geliştirme ve son okuma çalışmaları yapılmaktadır.

KİTAP REDAKSİYONU

Ders Kitabı, Roman, Çeviri, Oyun vb. Çalışmaların Düzenleme, Düzeltme ve Geliştirme Hizmetleri

Ders kitabı, roman, oyun vb. eserleri ortaya çıkarmak ciddi emek istemektedir. Bunun yanı sıra ortaya çıkan eserlerin hem dil hem de biçim yönüyle uygun olması, eseri tamamlayıcı bir unsurdur. Eseri ortaya koyan kişi, çoğu zaman bazı hataları fark edemez. Akademik Redaksiyon ekibi, ikincil bir bakış açısıyla çalışmalarınızı okuyup hem eleştirisini yapmakta hem de önerilerde bulunmaktadır.

Yayınevleri, yazılan kitapların belirli formatta hazırlanmasını istemektedir. Bu, teknik bir iş olduğu için herkes yapamayabilir. Ya da bunu yapacak zamanı olmayabilir. Ayrıca kendi yazdığınız kitaptaki hataları kendinizin görmesi çok zordur. Bizimle çalışırsanız kitaplarınızı hem biçimsel olarak istenilen formata uyarlayabilir hem de sizin göremediğiniz hataları düzeltebiliriz.

WEB SİTESİ REDAKSİYONU

Web Sitenizin Görsel Alanındaki Metinler Dahil Olmak Üzere, İçerik Kısmında Yer Alan Metinlerin Redaksiyon İşlemi

Web sitesindeki içeriklerin daha etkileyici ve blog sayfanızdaki yazıların hatasız olması için redaksiyon hizmeti alabilirsiniz. Kullanılan metinlerin hem kendi içinde hem de diğer metinlerle olan tutarlığı sağlanacak şekilde düzeltme ve düzenleme yapılmaktadır. Web sitesinde yer alan içeriklerle ilgili önerilerde bulunulmaktadır.

Web sitelerindeki hatalar insanların dikkatinden kaçmaz. Redaksiyon hizmeti alarak hataları düzelttirebilecek veya hatasız yazılar yayınlayabileceksiniz. Web sitenize yüklediğiniz yazıların redaksiyonunu yapabiliriz. İsterseniz yazınızı yayınlamadan önce bize göndererek hatasız metni yayımlayabilirsiniz.

  • Web Sitesindeki Hataların Düzeltilmesi

    Web sitesinde, yayından önce yapılan redaksiyon işlemidir. Yazılarınızı yayınlamadan önce bize gönderin, redaksiyonunu yapalım. Ayrıca daha önce yayınlanmış yazılarınızı da inceleyerek hatalarını düzeltebiliriz.

  • Web Sitesinin Görsel Olarak Düzenlenmesi

    Web sitesi; masaüstü, tablet ve mobil görünüme uygun hale getirilmektedir. Web sitesindeki mevcut sayfaların düzenlenmesinin yanı sıra istenmesi durumunda web tasarımı konusunda da yardımcı olmaktayız.

  • Web Sitesi İçeriğinin Daha Etkileyici Hale Getirilmesi

    Web sitesinde bulunan içerikler, Türk Dili ve Web Tasarım uzmanları tarafından incelenir. İçerikler SEO’ya uyumlu hale getirilir. İçeriklere yönelik eleştiri ve önerilerde bulunulur.

DÜZELTME

tez-duzenleme-merkezi-duzeltme
Türk Dil Yapısına Göre Düzeltme

Dil bilgisi hatalarının düzeltilmesinin yanı sıra ses ve vurgu yapısına göre de çalışmalarınız düzeltilmektedir. Online redaksiyon yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz.

DÜZENLEME

tez-duzenleme-merkezi-duzenleme-islemi
Çalışmanın Kurgusal Yapısına Göre Kurgusal Düzenleme

Çalışmanız, istenilen formata uygun hale getirilmektedir. Çalışmanıza, basıma hazır hale getirecek düzenlemeler gerçekleştirilmektedir.

GELİŞTİRME

tez-duzenleme-merkezi-yazi-gelistirme
Uzman Redaktörler Tarafından Yapılan Son Okuma

Türk dili alanında uzman redaktörlerimiz tarafından çalışmalarınızın dil bilim yönüyle ve kurgu yönüyle son okuması gerçekleştirilir.